Шаблон:Location map Германија Тирингија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Тирингија
name Тирингија
border
coordinates
51.67
9.84 ←↕→ 12.68
50.20
map center 50°56′06″ СГШ; 11°15′36″ ИГД / 50.935° СГШ; 11.26° ИГД / 50.935; 11.26
image Thuringia location map.svg
Location map Германија Тирингија
image1 Thuringia relief location map.jpg
Location map Германија Тирингија