Шаблон:Location map Германија Саксонија-Анхалт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Саксонија-Анхалт
name Саксонија-Анхалт
border
coordinates
53.08
10.52 ←↕→ 13.29
50.90
map center 51°59′24″ СГШ; 11°54′18″ ИГД / 51.99° СГШ; 11.905° ИГД / 51.99; 11.905
image Saxony-Anhalt location map.svg
Location map Германија Саксонија-Анхалт
image1 Saxony-Anhalt relief location map.jpg
Location map Германија Саксонија-Анхалт