Шаблон:Location map Гватемала

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Гватемала
name Гватемала
border
coordinates
18.0436
-92.3592 ←↕→ -88.0458
13.5235
map center 15°47′01″ СГШ; 90°12′09″ ЗГД / 15.78355° СГШ; 90.2025° ЗГД / 15.78355; -90.2025
image Guatemala location map.svg
Location map Гватемала
image1 Relief map of Guatemala.jpg
Location map Гватемала