Шаблон:Location map Габон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Габон
name Габон
border
coordinates
2.5
8 ←↕→ 15
-4.0
map center 0°45′ ЈГШ; 11°30′ ИГД / 0.75° ЈГШ; 11.5° ИГД / -0.75; 11.5
image Gabon location map.svg
Location map Габон
image1 Gabon relief location map.jpg
Location map Габон