Шаблон:Location map Албанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Албанија
name Албанија
border
coordinates
42.9
18.3 ←↕→ 21.5
39.3
map center 41°06′ СГШ; 19°54′ ИГД / 41.1° СГШ; 19.9° ИГД / 41.1; 19.9
image Albania location map.svg
Location map Албанија
image1 Albania relief location map.jpg
Location map Албанија