Шаблон:Link GA

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди | уреди извор]

Става симбол за „добра сатија“ (Symbol support vote.svg) во меѓујазичните врски на страницата.

Употребувајте го со додавање на {{Link GA|xx}} на дното од страницата на англиската и други верзии на статијата. Тука, „xx“ е јазичен код на викито на кое статијата е прогласена за добра.

Така, кога ставате добри статии од македонската Википедија на други, на дното на секоја од тие страници вметнете {{Link GA|mk}} и зачувајте ја страницата.

Поврзано[уреди | уреди извор]