Шаблон:Инфокутија Пештера

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:Infobox cave)
Прејди на: содржини, барај
{{{name}}}
Местоположба {{{location}}}
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Пештера
| name     =
| photo     =
| caption    =
| location   =
| depth     =
| length    =
| altitude   =
| survey    =
| survey electronic format = (which cave software is it in)
| discovery   =
| geology    =
| number of entrances =
| list of entrances  =
| difficulty  =
| hazards    =
| access    =
| translation  =
| language   =
| pronunciation =
}}