Шаблон:Infobox Space mission

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{mission_name}}}
Амблем на мисијата
[[Image:{{{insignia}}}|{{{insignia_size}}}]]
Статистики за мисијата{{{stats_ref}}}
Назив на мисијата: {{{mission_name}}}
Назив на леталото: {{{spacecraft_name}}}
Shuttle: [[Space Shuttle {{{shuttle}}}|{{{shuttle}}}]]
Команден модул: {{{command_module}}}
Сервисен модул: {{{service_module}}}
Лунарен модул: {{{lunar_module}}}
Ракети: {{{booster}}}
Call sign: {{{sign}}}
Број на членови во екипажот: {{{crew_members}}}
Космодром: {{{launch_pad}}}
Лансирање: {{{launch}}}
Begin spacewalk: {{{begin_spacewalk}}}
End spacewalk: {{{end_spacewalk}}}
Слетување на месечината: {{{lunar_landing}}}
Lunar EVA length: {{{lunar_eva_length}}}
Време поминато на површината на месечината: {{{lunar_surface_time}}}
Lunar Roving Vehicle: {{{lrv}}}
CMP EVA Duration: {{{cmp_eva}}}
Маса на земени примероци од Месечината: {{{lunar_sample_mass}}}
Приземјување: {{{landing}}}
Времетраење: {{{duration}}}
Број на лунарни орбитирања: {{{lunar_orbits}}}
Време во лунарната орбита: {{{time_lunar_orbits}}}
Број на орбитирања: {{{orbits}}}
Апогеј: {{{apogee}}}
Перигеј: {{{perigee}}}
Аполуна: {{{apolune}}}
Период: {{{period}}}
Orbit altitude: {{{altitude}}}
Орбитална инклинација: {{{inclination}}}
Distance traveled: {{{distance}}}
Маса: {{{mass}}}
Фотографија на екипажот
[[Image:{{{crew_photo}}}|200px|{{{crew_caption}}}]]
{{{crew_caption}}}
Навигација
Претходна мисија Следна мисија
{{{previous}}} {{{next}}}

Шаблон:Infobox Space mission/doc