Шаблон:Infobox Olympics Nauru

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Науру на Олимписките игри

Знаме на Науру
МОК-код  NRU
НОК Наурски олимписки комитет
Порталwww.oceaniasport.com/nauru
Олимписка историја
Летни олимпијади