Шаблон:Infobox Olympics Mali

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Мали на Олимписките игри

Знаме на Мали
МОК-код  MLI
НОК Национален олимписки спортски комитет на Мали
Олимписка историја
Летни олимпијади