Шаблон:Infobox Olympics Maldives

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Малдиви на Олимписките игри

Знаме на Малдиви
МОК-код  MDV
НОК Малдивски олимписки комитет
Олимписка историја
Летни олимпијади