Шаблон:Infobox Olympics Iran

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Иран на Олимписките игри

Знаме на Иран
МОК-код  IRI
НОК Национален олимписки комитет на Исламска Република Иран
Порталwww.olympic.ir (персиски) (англиски)
Олимписка историја
Летни олимпијади
Зимски олимпијади