Шаблон:Infobox Olympics Cambodia

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Камбоџа на Олимписките игри

Знаме на Камбоџа
МОК-код  CAM
НОК Национален олимписки комитет на Камбоџа
Порталwww.camnoc.org Неважечки јазичен код. (англиски)
Олимписка историја
Летни олимпијади

*како Кмерска Република