Шаблон:ISO 639 name pl

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

полски

Икона за документација Шаблонска документација

Употреба

Овој шаблон е дел од комплетот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на полски, ако е создадена користејќи го кодот „pl“. Се користи во шаблонот {{Pl}}-(полски) а можеби и во {{Pl}}.

Поврзано