Шаблон:ISO 639 name id

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

индонезиски

Икона за документација Шаблонска документација

Употреба

Овој шаблон е дел од комплетот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на (''име на јазик''), ако е создадена користејќи го кодот „(ISO-код)“.

Поврзано

[[Категорија:Шаблони за име на јазик според ISO 639-код|]]