Шаблон:ISO 639 name fy

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

западнофризиски

Икона за документација Шаблонска документација

Употреба

Овој шаблон е дел од комплетот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на западнофризиски, ако е создадена користејќи го кодот „fy“. Се користи во шаблонот {{Fy}}-(западнофризиски) а можеби и во {{Fy}}.

Поврзано