Шаблон:ISO 639 name de

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

германски

Икона за документација Шаблонска документација

Употреба

Овој шаблон е дел од комплетот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Ова особено се користи за ставање на статии во категоријата Категорија:Статии со текст на германски користејќи го кодот „de“. Се користи во шаблонот {{De}}-(германски) а можеби и во {{De}}.

Поврзано