Шаблон:Ed/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Овој шаблон е само-референцирачки и е дел од Википедија проектот а не дел од енциклопедиската содржина.

Начин на користење[уреди извор]

{{ed|НекојШаблон}} дава уреди

{{ed|НекојШаблон|овој линк}} дава уреди овој линк