Шаблон:Dp

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

[[{{{1}}}|{{{1}}}]]

Шаблонот:Dp дозволува вметнување на правилното именување на соодветната џуџеста планета без потреба да се знае точното бројчано име на малата планета. Некои поголеми астероиди и други именувани заднептунски објекти, исто така го користат овој шаблон.

→Погледајтеја разговорна страна за начинот на употреба и примери.