Шаблон:DMA

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Доминика

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{DMA}}

Става знаменце и викиврска за Доминика. Овој шаблон е пандан на {{flag|Доминика}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3, кодот на МОК и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано