Шаблон:DEC

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

{{{1}}}°

Икона за документација Шаблонска документација

Употреба

{{DEC|степени|минути|секунди}}

степени° минути′ {{Пб/Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „�“
 |1=Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „�“
}}секунди″
степени° минути′ {{Пб/Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „�“
 |1=Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „�“
}}секунди″

Аргументите „секунди“ и „минути“ се незадолжителни.

{{DEC|степени|минути}}

степени° минути′
степени° минути′

{{DEC|степени}}

степени°
степени°

Поврзано