Шаблон:Cycling race/generalclassification

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Wikidata-logo-without-paddings.svg Документација

Примери[уреди извор]

fr:Paris-Roubaix espoirs 2016 :

{{Cycling race/generalclassification|Q20017698}}
Wikidata-logo S.svgГенерален пласман
Возач Екипа Време
1. ITA Филипо Гана Colpack 4ч 28' 52
2. BEL Јенте Бирманс SEG Racing Academy + 49
3. NZL Hamish Schreurs Klein Constantia + 49
4. ITA Оливиеро Троја Colpack + 49
5. BEL Edward Planckaert Lotto-Soudal U23 + 49
6. USA Justin Oien Axeon-Hagens Berman + 49
7. BEL Piet Allegaert EFC-Etixx + 49
8. NED Peter Lenderink Rabobank Development + 49
9. NOR Henrik Evensen SEG Racing Academy + 1' 08
10. ESP Иван Гарсија Klein Constantia + 1' 13


fr:Tour d'Oman 2016 :

{{Cycling race/generalclassification|Q22752188}}
Wikidata-logo S.svgГенерален пласман
Возач Екипа Време
1. ITA Винченцо Нибали maillot rouge de leader du classement général Астана 22ч 25' 25
2. FRA Ромен Барде Аг2р-Ла Мондијал + 15
3. DEN Јакоб Фуглсанг Астана + 24
4. NED Том Димулен Џајант-Алпесин + 40
5. POR Руј Кошта Лампре-Мерида + 54
6. NOR Едвалд Боасон Хаген maillot vert de leader du classement par points Дименжн Дата + 1' 06


fr:Paris-Roubaix 2001 :

{{Cycling race/generalclassification|Q2634162}}
Wikidata-logo S.svgГенерален пласман
Возач Екипа Време
1. NED Servais Knaven Domo-Farm Frites-Latexco 6ч 45' 00
2. BEL Johan Museeuw Domo-Farm Frites-Latexco + 34
3. LAT Romāns Vainšteins Domo-Farm Frites-Latexco + 41
4. USA George Hincapie US Postal Service + 41
5. BEL Wilfried Peeters Domo-Farm Frites-Latexco + 41
6. BEL Ludo Dierckxsens Lampre-Daikin + 41
7. GER Штефен Веземан Deutsche Telekom + 41
8. BEL Andrei Tchmil Lotto-Adecco + 2' 35
9. BEL Chris Peers Кофидис + 2' 35
10. DEN Rolf Sørensen CSC-World Online + 2' 59


fr:Tour du Limbourg 2016 :

{{Cycling race/generalclassification|Q20011874}}
Wikidata-logo S.svgГенерален пласман
Возач Екипа Време
1. BEL Кени Дехес Wanty-Groupe Gobert 4ч 46' 30
2. BEL Том Бонен Етикс-Квик Степ + 0
3. BEL Timothy Dupont Verandas Willems + 0
4. NED Coen Vermeltfoort Join-S-De Rijke + 0
5. BEL Tim Merlier Crelan-Vastgoedservice + 0
6. BEL Баптист Планкерт Wallonie Bruxelles-Group Protect + 0
7. NED André Looij Roompot-Oranje Peloton + 0
8. NED Mathieu van der Poel Beobank-Corendon + 0
9. RUS Roman Maikin Gazprom-RusVelo + 0
10. NED Jetse Bol Join-S-De Rijke + 0
11. BEL Vincent Baestaens Beobank-Corendon + 0
12. BEL Amaury Capiot Topsport Vlaanderen-Baloise + 0
13. BEL Jelle Donders Superano Ham-Isorex + 0
14. BEL Tom Meeusen Telenet-Fidea + 0
15. BEL Sébastien Delfosse Wallonie Bruxelles-Group Protect + 0
16. BEL Tom Dernies Wallonie Bruxelles-Group Protect + 0
17. NED Бари Маркус Roompot-Oranje Peloton + 0
18. NED Wouter Mol Join-S-De Rijke + 0
19. NED Robbert de Greef Join-S-De Rijke + 0
20. BEL Dries Van Gestel Topsport Vlaanderen-Baloise + 0


fr:Quatre jours de Dunkerque 2016 :

{{Cycling race/generalclassification|Q19859305}}
Wikidata-logo S.svgГенерален пласман
Возач Екипа Време
1. FRA Бријан Кокар maillot rose de leader du classement généralmaillot vert de leader du classement par pointsбела маичка за предводникот во пласманот за млад возач Direct Énergie 21ч 24' 03
2. ITA Марко Фрапорти Androni Giocattoli-Sidermec + 30
3. BEL Xandro Meurisse Crelan-Vastgoedservice + 31
4. FRA Пјерик Федриго Fortuneo-Vital Concept + 41
5. NZL Dion Smith ONE Pro Cycling + 42
6. ESP Delio Fernández Cruz Delko-Marseille Provence-KTM + 45
7. FRA Дамјен Годен Аг2р-Ла Мондијал + 45
8. FRA Јоан Офредо ФДЖ + 46
9. DEN Rasmus Quaade Stölting Service Group + 53
10. ITA Mirko Selvaggi Androni Giocattoli-Sidermec + 58
11. EST Alo Jakin HP BTP-Auber 93 + 1' 08
12. FRA Romain Combaud Delko-Marseille Provence-KTM + 1' 08
13. FRA Flavien Dassonville HP BTP-Auber 93 + 1' 13
14. BEL Стејн Ванденберг Етикс-Квик Степ + 1' 15
15. FRA Yann Guyot Armée de Terre + 1' 19
16. BEL Жером Боњи Wanty-Groupe Gobert + 1' 33
17. FRA Жофре Суп Кофидис + 1' 34
18. NED Rob Ruijgh Crelan-Vastgoedservice + 1' 42
19. FRA Себастјен Минар Аг2р-Ла Мондијал + 1' 58
20. BEL Ив Ламперт Етикс-Квик Степ + 2' 09


fr:Tour des Flandres espoirs 2016 : {{Cycling race/generalclassification|Q20080416}}

Wikidata-logo S.svgГенерален пласман
Возач Екипа Време
1. SLO Давид Пер Словенија под 23 години 4ч 10' 18
2. GBR Jonathan Dibben Обединето Кралство под 23 години + 0
3. FRA Corentin Ermenault Франција под 23 години + 0
4. NOR Амунд Грендал Јансен Норвешка под 23 години + 0
5. LAT Krists Neilands Латвија под 23 години + 0
6. RUS Artem Nych Русија под 23 години + 0
7. USA Adrien Costa Соединети Американски Држави под 23 години + 0
8. ESP Иван Гарсија Шпанија под 23 години + 14
9. ITA Davide Ballerini Италија под 23 години + 14
10. NED Cees Bol Кралство Холандија под 23 години + 14