Шаблон:Current Top 10 Men's Road Rankings - Teams

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Светски пласман UCI (екипен), од 24 март 2019 г.[1]
Место Држава Бод. Прет. Пом.
1 Белгија Декојнинк-Квик Степ 14.108,84 1
2 Обединето Кралство Тим Скај 12.148,50 2
3 Германија Бора-Хансгрое 11.184,47 3
4 Казахстан Астана 10.966,00 5 +1
5 Холандија Џамбо-Висма 10.553,23 6 +1
6 Германија Тим Санвеб 10.347,79 7 +1
7 Шпанија Мовистар Тим 9.612,34 4 -3
8 Бахреин Бахреин-Мерида 9.563,05 8
9 САД Трек-Сегафредо 8.414,72 9
10 {Австралија Мичелтон-Скот 8.376,64 10
  1. „Мажи - Светски пласман UCI - Екипен“. Меѓународен велосипедистички сојуз. конс. 24 март 2019.