Шаблон:Ctime:d

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

15

За да го добиете денот од месецот во кинескиот календар

Шаблонски параметри

ПараметарОписТипСтатус
датум1 d

датумот во грегоријанскиот календар.

Датумнезадолжително