Шаблон:Country data Yemen

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Yemen е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Јемен

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јемен Наслов на главата статија (Јемен)
flag alias Flag of Yemen.svg Назив на сликата (File:Flag of Yemen.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1927Flag of the Mutawakkilite Kingdom of Yemen.svgFlag of the Mutawakkilite Kingdom of Yemen.svg
1962Flag of North Yemen.svgFlag of North Yemen.svg

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
YEM (преглед) Јемен Јемен

Пример за употреба

  • {{знаме|Јемен}} Јемен
  • {{знамеикона|Јемен}}Јемен

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Јемен|1927}} Јемен
  • {{знамеикона|Јемен|1927}}Јемен

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|YEM}}Јемен
  • {{државнознаме|YEM}} Јемен
  • {{знаме|YEM}} Јемен

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: