Шаблон:Country data United States

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data United States е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на САД

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias САД Наслов на главата статија (САД)
shortname alias САД (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag_of_the United States.svg Назив на сликата (File:Flag_of_the United States.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|САД}} САД
  • {{знамеикона|САД}}САД
  • {{државнознаме|САД}} САД[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]