Шаблон:Country data Thailand

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Thailand е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Тајланд Наслов на главата статија (Тајланд)
flag alias Flag of Thailand.svg Назив на сликата (File:Flag of Thailand.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1855Flag of Siam (1855).svgFlag of Thailand 1855.svg
1916Flag of Siam (1916).svgFlag of Thailand (1916).svg
navalNaval Ensign of Thailand.svgNaval Ensign of Thailand.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
THA (преглед) Тајланд Тајланд

Пример за употреба

  • {{знаме|Тајланд}} Тајланд
  • {{знамеикона|Тајланд}}Тајланд

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Тајланд|1855}} Тајланд
  • {{знамеикона|Тајланд|1855}}Тајланд

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|THA}}Тајланд
  • {{државнознаме|THA}} Тајланд
  • {{знаме|THA}} Тајланд[[Категорија:Шаблони за податоци за земји без посебно шаблонско име|]]