Шаблон:Country data Јужен Јемен

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:Country data South Yemen)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Јужен Јемен е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of South Yemen.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужен Јемен Наслов на главата статија (Јужен Јемен)
shortname alias Јужен Јемен (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of South Yemen.svg Назив на сликата (File:Flag of South Yemen.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: