Шаблон:Country data SMOM

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data SMOM е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of the Order of St. John (various).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Sovereign Military Order of Malta Наслов на главата статија (Sovereign Military Order of Malta)
flag alias Flag of the Order of St. John (various).svg Назив на сликата (File:Flag of the Order of St. John (various).svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SMOM (преглед) Sovereign Military Order of Malta Sovereign Military Order of Malta

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: