Шаблон:Country data Северен Јемен

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:Country data North Yemen)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Северен Јемен е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of North Yemen.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јеменска Арапска Република Наслов на главата статија (Јеменска Арапска Република)
shortname alias Северен Јемен (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of North Yemen.svg Назив на сликата (File:Flag of North Yemen.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: