Шаблон:Country data Kuwait

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Kuwait е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кувајт Наслов на главата статија (Кувајт)
flag alias Flag of Kuwait.svg Назив на сликата (File:Flag of Kuwait.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1915Flag of Kuwait (1915-1956).svgFlag of Kuwait (1915-1956).svg

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
KWT (преглед)Шаблон:Country data KWTШаблон:Country data KWT
KUW (преглед) Кувајт Кувајт

Пример за употреба

  • {{знаме|Кувајт}} Кувајт
  • {{знамеикона|Кувајт}}Кувајт

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Кувајт|1915}} Кувајт
  • {{знамеикона|Кувајт|1915}}Кувајт

Употреба на алијас за пренасочување