Шаблон:Country data Kazakh SSR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Kazakh SSR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of the Kazakh Soviet Socialist Republic.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Казачка Советска Социјалистичка Република Наслов на главата статија (Казачка Советска Социјалистичка Република)
shortname alias Kazakh SSR (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Kazakh Soviet Socialist Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Kazakh Soviet Socialist Republic.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1937Flag of the Kazakh Soviet Socialist Republic (1937-1940).svgFlag of Kazakh SSR (1937-1940).svg
1940Flag of the Kazakh Soviet Socialist Republic (1940-1953).svgFlag of Kazakh SSR (1940-1953).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: