Шаблон:Country data Honduras

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Honduras е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Хондурас Наслов на главата статија (Хондурас)
flag alias Flag of Honduras.svg Назив на сликата (File:Flag of Honduras.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Honduras.svgNaval Ensign of Honduras.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

  • {{морнарица|Хондурас}} Honduran Navy
  • {{знамеикона|Хондурас|naval}}Хондурас

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
HON (преглед) Хондурас Хондурас

Пример за употреба

  • {{знаме|Хондурас}} Хондурас
  • {{знамеикона|Хондурас}}Хондурас

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|HON}}Хондурас
  • {{државнознаме|HON}} Хондурас
  • {{знаме|HON}} Хондурас[[Категорија:Шаблони за податоци за земји без посебно шаблонско име|]]