Шаблон:Country data GAB

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data GAB е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Габон

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Габон Наслов на главата статија (Габон)
flag alias Flag of Gabon.svg Назив на сликата (File:Flag of Gabon.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1959Flag of Gabon 1959-1960.svgFlag of Gabon 1959-1960.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
GAB (преглед) Габон Габон

Пример за употреба

  • {{знаме|Габон}} Габон
  • {{знамеикона|Габон}}Габон

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Габон|1959}} Габон
  • {{знамеикона|Габон|1959}}Габон

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|GAB}}Габон
  • {{државнознаме|GAB}} Габон
  • {{знаме|GAB}} Габон[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]