Шаблон:Country data Brunei

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Brunei е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Брунеј Наслов на главата статија (Брунеј)
flag alias Flag of Brunei.svg Назив на сликата (File:Flag of Brunei.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Brunei.svgNaval Ensign of Brunei.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

  • {{морнарица|Брунеј}} Royal Brunei Navy
  • {{знамеикона|Брунеј|naval}}Брунеј

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BRN (преглед)Шаблон:Country data BRNШаблон:Country data BRN
BRU (преглед) Брунеј Брунеј
Brunei Darussalam (преглед) Брунеј Брунеј

Пример за употреба

  • {{знаме|Брунеј}} Брунеј
  • {{знамеикона|Брунеј}}Брунеј

Употреба на алијас за пренасочување