Шаблон:Country data Bangladesh

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Bangladesh е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бангладеш Наслов на главата статија (Бангладеш)
flag alias Flag of Bangladesh.svg Назив на сликата (File:Flag of Bangladesh.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1971Flag of Bangladesh (1971).svgFlag of Bangladesh (1971).svg
civilCivil Ensign of Bangladesh.svgCivil Ensign of Bangladesh.svg
navalNaval Ensign of Bangladesh.svgNaval Ensign of Bangladesh.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BGD (преглед)Шаблон:Country data BGDШаблон:Country data BGD
BAN (преглед) Бангладеш Бангладеш

Пример за употреба

  • {{знаме|Бангладеш}} Бангладеш
  • {{знамеикона|Бангладеш}}Бангладеш

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Бангладеш|1971}} Бангладеш
  • {{знамеикона|Бангладеш|1971}}Бангладеш

Употреба на алијас за пренасочување