Шаблон:Country data Bahrain

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Bahrain е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бахреин Наслов на главата статија (Бахреин)
flag alias Flag of Bahrain.svg Назив на сликата (File:Flag of Bahrain.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
oldFlag of Bahrain (1972–2002).svgFlag of Bahrain (1972-2002).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BHR (преглед) Бахреин Бахреин

Пример за употреба

  • {{знаме|Бахреин}} Бахреин
  • {{знамеикона|Бахреин}}Бахреин

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Бахреин|old}} Бахреин
  • {{знамеикона|Бахреин|old}}Бахреин

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|BHR}}Бахреин
  • {{државнознаме|BHR}} Бахреин
  • {{знаме|BHR}} Бахреин[[Категорија:Шаблони за податоци за земји без посебно шаблонско име|]]