Шаблон:Country data Фукушима

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Фукушима е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Fukushima Prefecture.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Префектура Фукушима Наслов на главата статија (Префектура Фукушима)
flag alias Flag of Fukushima.svg Назив на сликата (File:Flag of Fukushima.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба