Шаблон:Country data Сицилија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Сицилија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Sicily (revised).svg

Стандардни параметри

Параметар Вредност Значење
alias Сицилија Наслов на главата статија (Сицилија)
flag alias Flag of Sicily (revised).svg Назив на сликата (File:Flag of Sicily (revised).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Сицилија}} Сицилија
  • {{знамеикона|Сицилија}}Сицилија


Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: