Шаблон:Country data Сејшели

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Сејшели е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сејшели Наслов на главата статија (Сејшели)
flag alias Flag of the Seychelles.svg Назив на сликата (File:Flag of the Seychelles.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1976Flag of Seychelles (1976-1977).svgFlag of the Seychelles 1976.svg
1977Flag of Seychelles (1977-1996).svgFlag of the Seychelles 1977.svg
colonialGovernment Ensign of the United Kingdom.svgGovernment Ensign of the United Kingdom.svg

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SYC (преглед)Шаблон:Country data SYCШаблон:Country data SYC
SEY (преглед) Сејшели Сејшели

Пример за употреба

  • {{знаме|Сејшели}} Сејшели
  • {{знамеикона|Сејшели}}Сејшели

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Сејшели|1976}} Сејшели
  • {{знамеикона|Сејшели|1976}}Сејшели

Употреба на алијас за пренасочување