Шаблон:Country data Северна Кореја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Северна Кореја е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Северна Кореја Наслов на главата статија (Северна Кореја)
flag alias Flag of North Korea.svg Назив на сликата (File:Flag of North Korea.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalFlag of the Korean People's Navy.svgFlag of the Korean People's Navy.svg
armyFlag of the Korean People's Army Ground Force.svgFlag of the Korean People's Army.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Шаблон:Армија:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
PRK (преглед) Северна Кореја Северна Кореја
Democratic People's Republic of Korea (преглед) Северна Кореја Северна Кореја
Korea, North (преглед)Шаблон:Country data Korea, NorthШаблон:Country data Korea, North

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: