Шаблон:Country data Свазиленд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Свазиленд е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Свазиленд Наслов на главата статија (Свазиленд)
flag alias Flag of Eswatini.svg Назив на сликата (File:Flag of Eswatini.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SWZ (преглед)Шаблон:Country data SWZШаблон:Country data SWZ

Пример за употреба

  • {{знаме|Свазиленд}} Свазиленд
  • {{знамеикона|Свазиленд}}Свазиленд

Употреба на алијас за пренасочување