Шаблон:Country data Сао Томе и Принсипе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Сао Томе и Принсипе е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сао Томе и Принсипе Наслов на главата статија (Сао Томе и Принсипе)
flag alias Flag of Sao Tome and Principe.svg Назив на сликата (File:Flag of Sao Tome and Principe.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
STP (преглед) Сао Томе и Принсипе Сао Томе и Принсипе

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување