Шаблон:Country data Сантјаго дел Естеро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Сантјаго дел Естеро е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Bandera de la Provincia de Santiago del Estero.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сантјаго дел Естеро (покраина) Наслов на главата статија (Сантјаго дел Естеро (покраина))
shortname alias Сантјаго дел Естеро (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Santiago del Estero.svg Назив на сликата (File:Flag of Santiago del Estero.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба