Шаблон:Country data Самоа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Самоа е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Самоа

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Самоа Наслов на главата статија (Самоа)
flag alias Flag of Samoa.svg Назив на сликата (File:Flag of Samoa.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
колонијално[[File:{{{flag alias-колонијално}}}|40px|border]]{{{flag alias-колонијално}}}

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
САМ (преглед)Шаблон:Country data САМШаблон:Country data САМ
Западна Самоа (преглед)Шаблон:Country data Западна СамоаШаблон:Country data Западна Самоа
ВСМ (преглед)Шаблон:Country data ВСМШаблон:Country data ВСМ

Пример за употреба

  • {{знаме|Самоа}} Самоа
  • {{знамеикона|Самоа}}Самоа

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Самоа|колонијално}} Самоа
  • {{знамеикона|Самоа|колонијално}}Самоа

Употреба на алијас за пренасочување