Шаблон:Country data Салцбург

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Салцбург е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Salzburg.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Салцбург (покраина) Наслов на главата статија (Салцбург (покраина))
shortname alias Салцбург (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Salzburg.svg Назив на сликата (File:Flag of Salzburg.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба