Шаблон:Country data СФРЈ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data СФРЈ е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

Параметар Вредност Значење
alias Социјалистичка Федеративна Република Југославија Наслов на главата статија (Социјалистичка Федеративна Република Југославија)
shortname alias Југославија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of SFR Yugoslavia.svg Назив на сликата (File:Flag of SFR Yugoslavia.svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Пример за употреба


Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: