Шаблон:Country data Рио Негро (Аргентина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Рио Негро (Аргентина) е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Bandera de la Provincia del Río Negro.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Рио Негро (покраина) Наслов на главата статија (Рио Негро (покраина))
shortname alias Рио Негро (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Río Negro Province.svg Назив на сликата (File:Flag of Río Negro Province.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Рио Негро (Аргентина)}} Рио Негро (покраина)
  • {{знамеикона|Рио Негро (Аргентина)}}Рио Негро (покраина)
  • {{државнознаме|Рио Негро (Аргентина)}} Рио Негро[[Категорија:Шаблони за податоци за земји без посебно шаблонско име|]]