Шаблон:Country data Појас Газа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Појас Газа е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Palestine.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Појас Газа Наслов на главата статија (Појас Газа)
flag alias Flag of Palestine.svg Назив на сликата (File:Flag of Palestine.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Појас Газа}} Појас Газа
  • {{знамеикона|Појас Газа}}Појас Газа


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: