Шаблон:Country data Окајама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Окајама е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Okayama Prefecture.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Префектура Окајама Наслов на главата статија (Префектура Окајама)
flag alias Flag of Okayama Prefecture.svg Назив на сликата (File:Flag of Okayama Prefecture.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба